Hrady a zámky nás spojují – česko-polský projekt na podporu turistické návštěvnosti

Tisk Email
Tiskové zprávy a aktuality

Vytvořeno: 16.Květen 2020 08:34

Hrady a zámky nás spojují – česko-polský projekt na podporu turistické návštěvnosti

Pardubický kraj je výjimečný vysokou koncentrací hradů a zámků. Upozornit na tuto skutečnost české i polské návštěvníky byl jeden z hlavních důvodů vzniku česko-polského projektu „Hrady a zámky nás spojují“.

Projekt realizuje Destinační společnost Východní Čechy společně s Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko a Dolnoslezskou turistickou organizací v roce 2020 a 2021. Partneři společně vytváří nový přeshraniční produkt Evropská stezka hradů a zámků. Původní produkt vznikl v Polsku a nyní ho partneři společně dále rozvíjejí a doplňují o východočeské památky, kterých je zapojeno za Pardubický kraj celkem sedmnáct, za území Královéhradeckého kraje osm. Propojuje zapojené hrady a zámky, představuje jejich specifickou nabídku a různé typy zážitků, doplňuje o doprovodné služby včetně ubytování nebo stravování.

V rámci projektu vznikly webové stránky www.castlesandpalaces.eu, plné praktických a aktuálních informací o zapojených hradech a zámcích, včetně atraktivních fotografií interiérů i exteriérů. Nově byly také vytvořena  facebooková stránka Evropská stezka hradů a zámků a Instagram stezkahraduazamku. Aktuálně probíhá natáčení propagačních videí, každý hrad a zámek bude mít svůj unikátní spot. Návštěvníci se mohou těšit na to nejlepší z každého objektu. Zmiňované spoty budou postupně přidávány na YouTube kanál Stezka hradů a zámků / Szlak Zámków i Palaców a používány k propagaci na sociálních sítích.

Hrady a zámky nás spojují – česko-polský projekt na podporu turistické návštěvnosti


Hrady a zámky nás spojují – česko-polský projekt n

 

Aktuálně

 
 
© Destinační společnost Východní Čechy, WebEdit & programming: World Media Partners, s.r.o., WebDesign: Neofema s.r.o., Právní doložka