Partneři projektu Společné dědictví se sešli na studijní návštěvu Slezského vojvodství

Tisk Email
Společné dědictví

Vytvořeno: 14.Červen 2018 17:17

Publicita projektu

Kulturní a přírodní dědictví pro rozvoj Polsko-Českého pohraničí "Společné dědictví", který je spolufinancován z programu Interreg VA Česká republika – Polsko

 

Ve dnech 9. – 11. května 2018 proběhla v polském Cieszyně další studijní cesta v rámci projektu „Společné dědictví“. Účelem této i ostatních studijních cest v průběhu projektu je výměna informací o podporovaném území a také sdílení zkušeností z jednotlivých regionů česko-polského příhraničí.

Tato studijní cesta byla zaměřena na trasu průmyslových památek Slezského vojvodství a organizovala ji společnost OLZA reprezentovaná především panem Bogdanem Kasperkem. Během tří dnů tam měli projektoví partneři včetně zástupce Destinační společnosti Východní Čechy možnost navštívit významné atraktivity v tomto regionu. Studijní cesta byla zahájena návštěvou Muzea tisku v Cieszyně, po obědě pak proběhlo pracovní setkání s panem Adamem Hajdugou na téma turistického produktu Trasa průmyslových památek Slezského vojvodství. Odpoledne proběhla exkurze do Hradního pivovaru v Cieszyně a celý den byl po večeři zakončen pracovní schůzkou projektových partnerů, kde byly diskutovány aktuálně připravované aktivity projektu.

Druhý den studijní cesty byla na programu návštěva Muzea slezského tisku v Pszczyně, muzea v Ustroni a exkurze v návštěvnickém centru pivovaru Żywiec spojená s prohlídkou města. V pátek 11. května pak skupina projektových partnerů navštívila úzkorozchodnou železnici Rudy Raciborskie, důl Ignacy v Rybniku a celé setkání bylo zakončeno prezentací projektu Postindustriální dědictví pohraničí.

14. 5. 2018

Josef Rychter, manažer projektu

Studijní cesta projektu „Společné dědictví“ 9.-11.5.2018


Pracovní schůzka projektových partnerů

Muzeum slezského tisku v Pszczyně

Muzeum tisku v Cieszyně

 

Aktuálně

 
 
© Destinační společnost Východní Čechy, WebEdit & programming: World Media Partners, s.r.o., WebDesign: Neofema s.r.o., Právní doložka